Nový keramický gaiwan ve sbírce

Pro přípravu čaje v polních podmínkách je dobré mít s sebou nádobí, které co nejvíce usnadní práci. My jsme se rozhodli pro netradičně zhotovený keramický gaiwan.

Gaiwan je zhotoven z glazované keramiky se zeleno světle žlutým přechodem. Po stranách je opatřen oušky pro snadné uchopení a v pokličce jsou zhotoveny otvory pro slévání čaje. Velmi praktické a téměř žádný list neproteče do šálků.

Aby byl set kompletní, přikoupili jsme též dva šálky ve stejném designu. Teď nezbývá než si vychutnat příjemné chvíle s čajem v přírodě.

5 thoughts on “Nový keramický gaiwan ve sbírce”

  1. Takovéhle “easy gaiwany”, nebo jsem už slyšel někoho o tom mluvit jako o slíváčcích jsem také viděl v Praze v Asiaclassic na Letenském náměstí, cca 200,- za kus. Měli i porcelánové s modrou malbou. Není nad to si keramiku osahat než si jí koupíte :)

  2. Tento konkrétní jsem kupoval na jednom zahraničním webu. Nyní jej tam už nemají.
    Obecně lze zakoupit pěkné kousky na ebay (jen je třeba trochu vybírat). Pokud to má být z ČR tak Teanet.

  3. Ahoj
    ak sa smiem spýtať,odkiaľ kupujete gaiwany?..zháňam nejaký zaujímavý ..ako darček pre blízku osobu. Vopred ďakujem za radu :)

  4. Message:jj, ten mám také, jen v jiném desingu( bílý porcelán s malbou). příjemně se s ním pracuje, jen bych jej ocenil objemnější, aby se i TGY a podobné čaje mohli plně rozvinout.

  5. Ten jsem tuším nedávno zahlédl v nabídce YS – hezký gaiwan, zde nepšíliš častý design.

Comments are closed.