2009 Xinhua Qu Jiang Bao Pian

2009 Xinhua Qu Jiang Bao Pian
2009 Xinhua Qu Jiang Bao Pian

Degustace jednoho z mě doposavad neznámého druhu Hei Cha. Jedná se o Qu Jiang, který se lisuje do tvaru tradičních mincí štěstí. Čaj pochází z kraje Xinhua nacházející se v prefektuře Loudi (Lou-ti) [provincie Hunan (Chu-nan)].

Popis od prodejce

Qu Jiang (řeka) pramení v horách Gutai v kraji Xinhua (provincie Hunan) a teče na východ přes Fengjia, Tianmen, Changfeng, atd. V oblasti Fengjia se většina obyvatel nazývá Feng, kteří jsou známi výrobou kvalitního čaje v minulosti. Qu Jiang Bao Pian je jedním z nejznámějších čajů dynastie Tang, ale záznamy o výrobě čaje jsou známy již za dynastie Song (více jak 500 let zpět).

Badatelé prohlédly staré knihy a záznamy, prozkoumali místní zvyky a znovu objevili téměř zapomenuté techniky výroby tohoto čaje.  Tradice výroby tak může i nadále pokračovat. Vzhledem k použití vysokohorského čaje z Fengjia a Tianmen jako základního materiálu a použití dvojího napaření v páře a dvojího studeného kvašení, je čaj zbaven oxidované vůně.

“Qu Jiang Bao Pian vypadá jako mince, má železitou barvu a je velice aromatický” – MaoWenXi, 毛文锡 (Tang a Wu-dai). 茶谱 (Příručka o čaji). Není hořký nebo svíravý, velmi příjemný na chuť. Po dvou letech zrání je čaj jemnější a více uspokojující.

  • Výrobce: Xinhua Tea Factory
  • Datum výroby: 20. 9. 2009
  • Hmotnost: cca 6 g

Ochutnávka

Čaj jsme připravili v keramické konvičce o objemu cca 360 ml. Na tento objem byla použita celá mince (cca 6 g). Čaj je velmi silně lisován. Použil jsem osvědčenou metodu s krátkým zalitím vroucí vodou a poté nechat v konvičce pracovat vlhkost po dobu 5 min. Tímto dojde k “nabobtnání” čaje a tím snadnějšímu uvolňování v dalších nálevech.

  • List: tmavší, menší, spíše sekaný
  • Aroma: spařeného listu silná, sladká, medová
  • Nálev: matný, hnědý
  • Chuť:  jemná, omamná, sladká, lehce svíravá, v závěru s nepatrnými hořkými tóny
  • Dochuť: delší, těžká, ovocně sladká
Zhodnocení: Velmi zajímavý čaj, který zaujme na první ochutnání. Nejedná se sice o nejvyšší stupeň kvality tohoto čaje, ale i tak stačí na pobláznění chuťových buněk. Krásně se v něm prolínají sladké, jemné svíravé a hořké tóny, které by samotně rušili, ale zde jsou v naprosté symbióze. Dozvukem je pak nabuzenost, která přetrvává hodiny a hodiny. Nedoporučuji si jej dávat navečer neb pak spánek přichází až nad ránem ;).
Čaj nás opravdu zaujal a tak jej můžete brzy očekávat v obchodě.