Porovnávací degustace YS “Yi Dian Hong” Shu Bing Cha

Před nedávnem jsem vzal na zkoušku dva malé Shu koláčky YS “Yi Dian Hong” Shu Bing Cha. Tyto koláčky produkuje prodejce již třetím rokem a tak stálo za zkoušku porovnat jednotlivé ročníky. Rozhodl jsem se pro ročník 2010 a 2011. Směsi pro koláčky se každý rok mírně mění a tak je na místě spíše “porovnání” nežli srovnání.

2010 YS “Yi Dian Hong” Shu Bing Cha 100 g – směs fermentovaného materiálu z oblasti Menghai z roku 2008. Fermentace byla provedena středně a tak lze předpokládat ještě další zrání v průběhu let. Před lisováním byl materiál uskladněn v Menghai po dobu 2 let.

2011 YS “Yi Dian Hong” Shu Bing Cha 100 g – směs fermentovaného materiálu z oblasti Menghai z roku 2009 (obdoba produkce z roku 2010) smíchaná s 30 % Gong Ting třídy. Obdobně jako loňská produkce je i zde fermentace provedena středně. Před lisováním byl materiál uskladněn v Menghai po dobu 1,5 let.

Nyní již k vjemům, které čaj zanechal. Pro přehlednost jsem poznatky sepsal do tabulky.

Degustace YS “Yi Dian Hong” Shu Bing Cha

Hodnotící prvek: 2010 2011
list tmavý, občas zlatý tips, velikost střední s menší příměsí řapíků tmavý, s větším podílem zlatavých tipsů, velikost střední s menší příměsí řapíků
aroma jemné, střední intenzity, kakaové, nepatrně nasládlé jemné, střední intenzity, celkově méně uhlazené, připomínající vlhkou prádelnu (tj. bez známek wo dui)
nálev plný, průhledný, červeno-hnědé barvy plný, průhledný, tmavší červeno-hnědé barvy
chuť jemná, lehce dřevitá, kakaová, zprvu hořká, která dále přechází až do sladkých tónů slabší, hořko-sladká, neuhlazená, lehce agresivní
dochuť kratší, sladká kratší, sladká

Shrnuli oba čaje, pak je v tomto malém klání vítězem koláček z roku 2010. Chuťově je již usazený. Má příjemné a jemné chutě bez známek wo dui. Je prost agresivních tónu některých mladých Shu koláčků (výrazná trpkost, svíravost či zemitost, jež ubíjí ostatní chutě).

Ročník 2011 se zdá zatím nevyvážený což lze přičíst jeho mladí a slabší fermentaci. Dle poznatků z ročníku 2010 lze předpokládat ustálení chutí i u tohoto čaje při dalším zrání, i když musíme vzít v potaz i příměs gong ting třídy u tohoto ročníku. Nechám čaje ještě nějaký čas zrát a poté provedu další srovnání pro potvrzení či vyvrácení zdejších závěrů.