4 thoughts on “Zajímavý nástroj pro porcování čaje”

  1. Message: souhlas :-), nejsem stavař, upřesnění se hodí zejména pro všechny co mají podobný čaj doma a chtěli by proces dobývání čajosuroviny přesně napodobit, … ovšem na tom, že čaj bude měkčí než železo, si trvám!

  2. “Dlátem” jsem pochopitelně myslel onen kus betonářské výztuže. S největší pravděpodobností bude mít zbroušenou špičku pro snazší pronikání do čaje. Některé silně lisované čaje se velmi těžko porcují. Vím to sám z vlastní zkušenosti když jsem už několikrát zápasil s takovýmto čajem.

    Ještě se neodpustím poznámku k onomu “Roxoru”. Jako stavař musím opravit označení betonářské výztuže :). To co pán drží v ruce není roxor, ale výztuž označovaná jako 10 505 R. Roxor má podélné (průběžné) výstupky na čtyřech stranách, kdežto 10 505 jen na dvou. To jen takové malé upřesnění ;).

  3. Message:… moc pěkné, hlavně to “dláto” zhotovené z roxorového drátu (používán běžně pro výztuže ve stavebnictví – betonářská ocel, tzv. žebírková ocel do betonu), jež nebude příliž ostré ani tvrdé, lze tedy usuzovat, že kamenný čaj má menší tvrdost než obyčejné železo, … ještě že tak :-)

Comments are closed.