LEXIKON: Cha Qi (茶气)

Cha Qi [茶气; Čcha-čchi] je velmi těžce definovatelný termín. Spíše jde více o duchovní záležitost než hmatatelnou věc. Asi nejlépe tuto problematiku popsal Stephane na svém blogu (angl.). Pro anglicky neznalé (a také pro mě) uvádím souhrn z odkazovaného článku.

„Všechny věci na světě mají své Qi. Je to společná vazba mezi všemi existujícími věcmi. Bez Qi by nemohlo existovat ZDE.“

Cha Qi (někdy nepřesně překládáno jako energie čaje) vyjadřuje přirozené energetické vlastnosti čaje. Nutno poznamenat, že veškeré čaje mají své Qi. Je však velice obtížné jej rozlišit. Každý čaj je tvořen mnoha vrstvami, které utvářejí samotné Qi. Vrstvy jsou tvořeny rozličnými vlastnostmi, mezi které patří mládí/stáří, oblast sběru, typ listu (terasový, mladý, starý, divoký), zpracování, skladování (suché, mokré), oblast (Yunnan, Hong Kong, Praha atd.) atd. Jde o fyzické a duševní zážitky, které má člověk z popíjení čaje. Jsou nerozlučně spjati. Stejně tak jako slunce a vítr.

Mnoho lidí popisuje, že čaj má silné Qi. Pravděpodobně však popisuje, jak účinkuje Cha Qi na jeho vlastní Qi. V tradiční čínské medicíně jsou bylinky popsány tak, jak pohybují s Qi (nahoru, dolu, interně, externě, jsou kořeněné, sladké, nevýrazné, hořké, kyselé, suché, hydratují, teplé, studené, atd.). Když je bylina použita jako lék, její Qi má určitý vliv na člověka (např. bylina, která je teplá a kořeněná (např. zázvor) způsobí, že se člověk potí). Stejně tak bude mít čaj určité energetické vlastnosti, které vytvářejí energetické odezvy konzumenta.

Zdroj: