2009 Xinghai „Phoenix“ Shu Xiao Bing Cha

2009 Xinghai „Phoenix“ Shu Xiao Bing Cha - krabička
2009 Xinghai „Phoenix“ Shu Xiao Bing Cha - krabička

Po delší době jsem se opět dostal k ochutnávce Shu Pu’erů. Při pohledu do skříně padlo mé oko na červený obal. Říkám si, že je to znamení a jdu si jej ihned připravit. Tím čajem byl Shu (tmavý) Pu’er od Xinghai Tea Factory a to konkrétně malý 100 g koláček s označením Fénix.

Popis prodejce

(přeloženo z angličtiny a redakčně upraveno)

Čaj samotný pochází z vysoce kvalitního listu třídy Gong Ting a 1. velikostní třídy. List byl fermentován v roce 2008 a lisován středně silně (pomocí hydraulického lisu) v listopadu 2009 (16. 11. 2009). Stupeň fermentace byl proveden vyšší. Chuť je jemná a hladká.

O  Xinghai Tea Factory

Xinghai Tea Factory (兴海茶厂) je středně velký závod zaměřený především na výrobu kvalitních Shu Pu’erů. Založena byla roku roku 2002 v Xishuabaně (provincie Yunnan, Čína). Vlastní zhruba 60 akrů čajových zahrad, které zpracovává ve vlastních továrnách rozprostírající se na téměř 11 000 m2. Vedoucím manažerem je pan Zhang Jian-li, který má za sebou více než 20leté působení ve slavné Menghai Tea Factory. Závod získala za své produkty řadu ocenění mj. zlatou medaili na  2005 Guangzhou Mezinárodním čajovém festivalu nebo zlatou medaili na Tea Culture Expo konané  roku 2007.

Ochutnávka

Čaj byl připraven v naší oblíbené yixingské konvičce určené na Shu Pu’ery (o objemu zhruba 150 ml). Do konvičky byla vložena lisovaná část koláčku a “rozrušená” část v poměru 4:1. Takováto směs vede k rovnoměrnému louhování čaje po celou dobu přípravy. Rozrušená část dodává sílu po první 2-3 nálevy a po jejím vyčerpání přichází na řadu lisovaná část. Konvička byla nahřáta a byl proveden oplachovací nálev.

Na tomto místě by se slušela poznámka, že se ani v nejmenší nejednalo o řízenou degustaci. Už jen použitá konvička samotná značně ovlivní výslednou chuť čaje. Berte prosím tedy tuto ochutnávku jako subjektivní názor na tento čaj při konkrétním způsobu přípravy.

Ban Yue (půlměsíc) Hu - mistr Xu Chunxian (mat. Tie Xing Ni)
Ban Yue (půlměsíc) Hu - mistr Xu Chunxian (mat. Tie Xing Ni)

Čaj jsem zaléval vroucí vodou v intervalech 15/15/20/30/60 sec. Chuťově nejlepší byly první dva nálevy. Vůně byly jemná, harmonická, sladká (karamelová) s tóny dřevin a kakaa. Nálev samotný pak vydal zprvu lehce suchou chuť na patře, které téměř v okamžiku přešla v kakaové tóny, aby byla završena sladce karamelovou dochutí s dlouhým účinkem.

Bohužel po druhém nálevu začal čaj ztrácet na intenzitě a hloubce. Třetí nálev ještě ušel, ale již se začaly objevovat hořké tóny. Od čtvrtého nálevu byla chuť plochá bez zjevného vývoje v ústech. Nepomohl ani delší čas louhování u dalších nálevů. Čaj byl stále slabší a plochý s náznakem hořkých tónů.

Podívám-li se na čaj komplexně, pak musím usoudit, že se jedná o dobrý čaj s kratší výdrží. Spokojím-li se dvěma plnohodnotnými nálevy, pak se jedná o znamenitý čaj výtečné chuti. Pokud však očekávám delší výdrž (více nálevu), pak sáhnu po jiném čaji (např. 2006 BOYOU “CHINESE NEW YEAR”). Případně použiji tento čaj k běžnému popíjení při venkovní práci za chladného počasí.

Zkusím ještě jeho bratříčka 2009 Xinghai „Dragon“ Shu Xiao Bing Cha, který je fermentován lehčeji.