1990’s Grand Yellow Labe Bing Cha

Do ruky se mi dostal velmi zajímavý vzorek Sheng Pu’eru. Jedná se o klasický koláček Grand Yellow Label (velký žlutý čínský znak pro čaj uprostřed obalu) od CNNP. Čaj pochází z pozdních 90. let minulého století a po většinu doby byl skladován v Hongkongu původním “vlhkým” způsobem. Tento druh skladování byl populární do konce 90. let minulého století kdy byl nahrazen dnes běžným “suchým” způsobem skladování. Důkazem správného “vlhkého” skladování je jemný bílý povlak na povrchu čaje.

Ochutnávka

Čaj byl připraven v naší oblíbené yixingské konvičce určené na Sheng Pu’ery (o objemu zhruba 250 ml). Do konvičky byla vložena lisovaná část koláčku a „rozrušená“ část v poměru 4:1. Takováto směs vede k rovnoměrnému louhování čaje po celou dobu přípravy. Rozrušená část dodává sílu po první 2-3 nálevy a po jejím vyčerpání přichází na řadu lisovaná část. Konvička byla nahřáta a byl proveden oplachovací nálev.

Na tomto místě by se slušela poznámka, že se ani v nejmenší nejednalo o řízenou degustaci. Už jen použitá konvička samotná značně ovlivní výslednou chuť čaje. Berte prosím tedy tuto ochutnávku jako subjektivní názor na tento čaj při konkrétním způsobu přípravy.

1990's Grand Yellow Labe Bing Cha - koláč
1990's Grand Yellow Labe Bing Cha - koláč

Čaj jsem zaléval mírně zchladlou vodou (80 – 90°C) v intervalech 15/25/30/45/60/60 s. Zprvu je v chuti lehce cítit “vlhkost” (neumím to lépe popsat, snad vůně odpařující se vody při svěžím letním dešti v lese) s výraznějšími tóny exotických dřevin. Po dalších nálevech toto ustoupí a přijdou na řadu jemnější tóny  sušených ovocných plodů a jemná bylinkově-hořká složka. Tyto chutě mi vzdáleně v něčem připomínají cihlu 2011 Hubei Dong Zhuang Qing Zhuan z Hubei (Hei Cha). Ve vůni dominují tóny exotických dřevin s těžkou ovocnou složkou (přezrálé ovoce?). Dochuť je pak střednědobá, svěží a nepatrně nasládlá.

Pohlédnu-li na čaj komplexně, pak musím konstatovat, že za danou cenu se jedná o zajímavý čaj. Ano, někdo možná řekne, že se nejedná o top čaje z té doby a asi bude mít pravdu. Na druhou stranu za top třídu zaplatí mnohonásobně více a ještě nemusí mít jistotu, že si kupuje opravdu onen kýžený čaj. Pokud však bude chtít čaj pro běžnější příležitosti (k práci, pro méně náročné návštěvy, k učení) pak je tento čaj ideální a rozhodně neudělá vítr v peněžence.

Momentálně máme možnost zakoupit tento čaj za mimořádně výhodnou cenu. Pokud máte zájem, kontaktujte nás přes obchod www.slavnecaje.cz. AKCE BYLA UKONČENA

27. 10. 2012 Doplněny fotografie tongu.

2 thoughts on “1990’s Grand Yellow Labe Bing Cha”

  1. Ano, máte pravdu, že “vlhké” zrání je stále praktikováno. Nicméně i v samotné Číně je už hodně sběratelů, kteří preferují ono “suché” skladování (myšleno při vlhkosti kolem 60 %). Každopádně souhlasím s tvrzením, že v Evropě je “vlhce” skladovaný Pu’er na okraji zájmu.

  2. Message: Paráda, jsem moc rád, že to vyšlo, je skvělé, že do ČR někdo umí dostat aspoň trochu zralý čaj za dobrou cenu.

    Jen bych úplně neřekl, že Hongkongské vlhké skladování bylo nahrazeno suchým – v HK, Banně, či Guangzhou pořád zrají kopce čaje ve vlhku. Myslím, že jenom zápaďáci výrazně preferují suché skladování :)
    Pěkný den!
    Jakub

Comments are closed.