1970’s Bao Lan Da Ye Liubao Cha

Po téměř tři-čtvrtě roku jsem objevil zastrčenou krabičku se vzorky Liubao a Liuan. Jaké bylo nadšení, že si v tomto sychravém počasí můžu připravit zajímavý čaj. Výběr padl na Liubao ze 70. let minulého století. Jedná se o čaj z velkolistých čajovníků (Da Ye; 大叶) od Bao Lan Co.

Bao Lan Co.

Bao Lan Co.

Bao Lan Co. byl výrobce kvalitního Liubao, který působil na trhu v období 60. – 80. let 20. století. Všechny čaje byly skladovány min. 5 let v Hongkongu před tím, než byly nabídnuty k prodeji. Ve své době se jednalo o poměrně drahý čaj, který byl určený pro vyšší vrstvy. Dnes, pokud se sežene, stojí téměř astronomické částky. Na internetu se nabízí za cenu kolem 65 000 Kč/kg (11/2012).

Charakteristický znakem výrobce je obrázek orchideje v logu umisťovaném na balení.

Degustace

Čaj byl připraven v keramické (glazované) konvičce od Petra Nováka. Konvička má poměrně malý objem cca 150 ml a tak zakoupený vzorek (10 g) vyplnil konvičku téměř z poloviny. Konvičku jsem nejprve řádně nahřál a provedl dvakrát oplachovací nálev.

Na tomto místě by se slušela již známá poznámka, že se ani v nejmenší nejednalo o řízenou degustaci.  Berte prosím tedy tuto ochutnávku jako subjektivní názor na tento čaj při konkrétním způsobu přípravy.

Keramická konvička od Petra Nováka
Keramická konvička od Petra Nováka

Čaj jsem zaléval vroucí vodou v intervalech 15/15/25/30/45/60/60/120 s. Poslední nálevy jsem již nepřipravoval podle času, ale citem podle barvy nálevu.

V prvních čtyřech nálevech dominovala trpkost, která byla zprvu doplněna o onu “suchou” chuť na patře (důkaz, že se jedná o starší čaj). “Suchá” chuť na patře s druhým nálevem vymizela, ale trpkost zůstala opravdu až do čtvrtého nálevu. To poukazuje na velmi vlhké skladování, což je možné pozorovat i na listu. Ten má velmi tmavou až téměř černou barvu.

Od pátého nálevu se chuť změnila jako mávnutím kouzelné hůlky a objevily se chutě, na než jsem u Liubao zvyklý (pozn.: záměrně nepíši typické chutě, protože jsem byl nedávno upozorněn na fakt, že před rokem 1950 se Liubao vyrábělo jinou metodou a tak je ona typická chuť těžko definovatelná). Byly přítomny příjemné dřevité a lehce zemité tóny, které pozvolně přecházely ve sladkou dochuť připomínající lesní med.

Přihlédnu-li k ceně vzorku a i faktu za kolik se čaj prodává, pak nemohu tento čaj považovat za extra třídu, kam by se cenou mohl řadit. Neříkám, že se jedná o špatný čaj, ale chutí mi připomínal spíše mladší čaje za mnohem příznivější ceny. Otázkou je, jestli byl tento konkrétní čaj dobře skladován anebo je kolem této značky až příliš velká bublina, která žene cenu vysoko jako např. u Pu-erů.