Čína: Díl 7 – intermezzo Kunming a jeho zákoutí

Než se vrhnu do psaní dalšího dílu o našem putování po Číně, chtěl bych ukázat pár fotek z města Kunming [昆明]. Je to směs fotek z hlavního města provincie Yunnanu [云南], Kunming. Toto čtyřmilionové město prochází bouřlivým stavebním vývojem. Všude kam oko dohlédne je vidět stavební stroje stavějící jednu výškovou budovu za druhou. Též síť metra se rozrůstá a tím pádem je všude mnoho objížděk a uzavírek.

V tom všem shonu lze, ale spatřit i líbivější části města. Mimo jiné starožitný trh Zhangguanying Secondhand Market [张官营旧货交易中心], kde se prodává kde jaké haraburdí, ale i cenné historické kousky. Pokud člověk umí čínsky, může zakoupit i literaturu na improvizovaném antikvariátu. Další informace lze najít zde (anglicky).

Mezi další zajímavá a klidná místa patří jedna z posledních původních čajoven Wenmiao [文庙茶园]. Zřízena byla v bývalém Konfůciově chrámu v samotném středu města na křižovatce cest Renmin Zhong Lu [人民中路] a Zhengyi Lu [正义路]. Více informací o čajovně najdete např. zde (česky).

Posledním z vybraných zákoutí v Kunmingu je čajový trh Xiongda [雄达] na levé straně (postaven v historizujícím stylu) a Jinshi [金实] na pravé straně (moderní zástavba). Ve zdejších obchodech lze nakoupit především keramiku, čajové stoly a hlavně čaj Pu’er [普洱], kterého je zde opravdu hodně. Na výběr je nepřeberné množství a bez průvodce je velmi těžké se v něm vyznat. Naštěstí jsme průvodce měli :).