ČajoTREK I – 2014 Saské Švýcarsko

O minulém víkendu (10. 5.) jsme se s kamarády rozhodli vyrazit na menší výlet. Jako cíl jsme zvolili výlet tramvají Křinickým údolím a výšlap na Frienstein.

Co je ČajoTREK

ČajoTREK je nový seriál blogu, který bude přinášet tipy na příjemná a krásná místa vhodná pro přípravu čaje v přírodě. Součástí bude krátký popis místa, dostupnost vody a mapa.

Vyrazili jsme z Ústí nad Labem poměrně brzy a už v 9 hodin jsme byli na nádraží v Bad Schandau. Zde jsem si počkali na přívoz, který nás převezl do centra města. Pak už jen kousek na turistickou tramvaj, která nás za mírný poplatek provezla údolím Křinického potoka až k Lichtenhainerskému vodopádu. Ten nakonec za moc nestál, ale alespoň si zde můžete dojít naposledy na toalety. Po zbytek cesty na žádné nenarazíte.

Po prohlídce vodopádu jsme museli jít kousek zpátky po silnici na předchozí zastávku Beuthenfall. Zde se nachází rozcestí pro všechny cesty do pískovcových skal. No a pak už jen po červené a zelené vzhůru na Frienstein. Zhruba posledních 300 m je velmi náročných a do kopce se šplhá po příkrých schodek. Pro běžného turistu však nic namáhavého. Ovšem pro kuřáka … :D. A jsme na vrcholu. Stačí jen přeskákat pár kamenů, protáhnout se po užší římse a ocitneme se na place (Idagrote) s nádherným výhledem do údolí a okolí. Doporučuji však vyrazit časně, abyste se vyhnuli davům turistů, kteří sem za slunného dne proudí. Zde se nachází to pravé místo pro přípravu prvního čaje v přírodě (připravili jsme si starší Liubao z divokých čajovníků v Sheng variantě). Krásné výhledy, čerstvý větřík a příjemný čaj dokáže povzbudit nejednu mysl. Bohužel jsme nikde v okolí nenašli pramen a tak jsme si museli vodu přinést vlastní.

Zpátky je cesta už o poznání jednoduchá a po modré a zelené turistické značce jsme dorazili do Schmilky. Cestou jsme si ještě udělali odbočku na vyhlídku Kleine Bastei s krásným výhledem na údolí řeky Labe. Pak už jen přívozem na druhou stranu na vlak a hurá domů.

Odkaz na mapu s vyznačenou trasou ZDE.

2 thoughts on “ČajoTREK I – 2014 Saské Švýcarsko”

  1. Ano, podobným způsobem jsem se k němu dostal i já ;). Samovar je opravu výborný pomocník a hlavně s minimem paliva ohřeje vodu velmi, velmi rychle. Stačí jen cestou posbírat pár šišek, větývek a může se vařit. Vřele doporučuji

  2. Zdravím,
    to musel být dle fotografií určitě pěkný výlet :-). Líbí se mi ten kempingový samovar. Stejný si už tak měsíc plánuji koupit. Nevěděl jsem o něm do doby, dokud můj web někdo nevyhledal přes vyhledávací dotaz o kempingovém samovaru. Podle mě je to snad ještě lepší než kempingové vařiče plynové. V létě jedeme s přítelkyní do Českého ráje. Takže plánujeme také nějaké to venkovní čajování znovu zopakovat (jako minulý rok), nejlépe ze studánkové vody.

Comments are closed.